• Novatel Kurumsal Haberleşme Çözümleri

Novatel Kurumsal Haberleşme Çözümleri

TOBB, 5174 sayılı Kanun ile kurulmuş, tüzel kişiliğe sahip, kamu kurumu niteliğinde meslek üst kuruluşudur.

TOBB website: https://www.tobb.org.tr/

Proje

TOBB DMR Telsiz Projesi

Türk iş dünyasının en önemli kurumlarından olan, odalar ve borsalar arasında birlik ve dayanışmayı sağlayıp bu kurumların ticaret ve sanayinin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesi temel ilkesiyle hareket eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ankara İkiz Kuleler’deki haberleşme yapısını Novatel Haberleşme’nin Motorola ürün ve çözümleriyle hayata geçirdiği projeyle yeniledi.

Hizmet ve Ürünler

  • Haberleşme Sistem Entegratörlüğü
  • Motorola MotoTRBO Ürünleri

TOBB DMR Telsiz Projesi

TOBB Ankara İkiz Kuleler’deki Haberleşme Yapısını Novatel Haberleşme Danışmanlığında Motorola MotoTRBO Ürünleriyle Dijital Telsiz Teknolojisine (DMR) Kavuşturdu…

Türk iş dünyasının en önemli kurumlarından olan, odalar ve borsalar arasında birlik ve dayanışmayı sağlayıp bu kurumların ticaret ve sanayinin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesi temel ilkesiyle hareket eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ankara İkiz Kuleler’deki haberleşme yapısını Novatel Haberleşme’nin Motorola ürün ve çözümleriyle hayata geçirdiği projeyle yeniledi.

Novatel’in 25 yılı aşkın saha deneyimi ile afet ve acil durum haberleşme ihtiyaçları için gerekli olan sistem entegratörlüğü, servis ve ürün çözümleri tek çatı altında! 📡 🎯 📶

“Telsiz sistemimizi kurmadan önce, bina içi işletme ekibiyle tüm haberleşmemizi cep telefonları üzerinden sağlıyorduk. Oysa MotoTRBO altyapısı ve telsizleriyle tüm ekibimiz güvenli ve son teknolojiye sahip bir haberleşme sisteminde aynı anda grup olarak haberleşebilir hale geldi. Yeni sistemimizle artık telefonların bile çekmediği son noktalara kadar rahatlıkla ulaşabiliyor; bina işletmesiyle ilgili çalışmaları da daha verimli ve hızlı bir şekilde yapabiliyoruz.”
YURDAER PARTAL
Elektrik / Elektronik Mühendisi; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)

Kesintisiz ve Güvenilir Haberleşme Yapısı

TOBB Elektrik -Elektronik Mühendisi Yurdaer Partal bina içindeki haberleşmenin en güvenli ve kesintisiz şekilde yapılabilmesinin ayrı bir önem taşıdığını belirterek; hayata geçen bu projenin kendileri için çok önemli olduğunu vurguluyor:

“Gelişen teknolojiyle birlikte her alanda olduğu gibi haberleşme alanında da hızlı bir gelişim ve değişiklik yaşanıyor. Bu yeniliklerin getirdiği avantajlardan yararlanarak haberleşme sistemimizi daha güvenli ve kesintisiz iletişim sağlayan bir yapıya kavuşturmaya karar verdik. Bu kapsamda da hemen araştırma çalışmalarına başladık. TOBB İkiz kulelerinde uygulanan akıllı bina konsepti içerisinde kullanılabilecek, kurulan sistemlerle uyum içerisinde çalışabilecek yapıya sahip bir ürün seçilmesi ve bu ürünün bina içerisindeki yapıya uyum sağlaması bizim için en önemli noktaydı.”

Üstün Teknolojik Ürünler – En İyi Fiyat Performansı

Bu projede kullanılacak ürün ve çözümlerle, projenin uygulamasını yapacak şirketin belirlenmesi sırasında oldukça titiz bir karar sürecinden geçtiklerini belirten Partal, seçimleri sırasında önem verdikleri temel noktanın yapıya uyum sağlayabilecek en doğru ürünün en uygun fiyatla edinilmesi olduğunu söylüyor:

“Bizim için çok önemli olan bu projenin hayata geçirilmesi sırasında yaşadığımız en önemli aşama doğru ürünle birlikte projeyi en iyi şekilde gerçekleştirecek şirketin seçimiydi diyebiliriz. Seçilecek üründe aradığımız temel kriterler geliştirmeye açık ve kategorisindekiler arasında en iyi teknolojik özelliklere sahip olmasıydı.  Tabii ki, bir diğer önemli nokta da bu ürüne en iyi fiyat performansıyla sahip olabilmemizdi. Yaptığımız çalışmalarla farklı markalara ait birçok ürünü titiz bir inceleme aşamasından geçirdik. İnceleme aşamasında Motorola MotoTRBO serisi telsizlerin dijital teknolojisi sayesinde ses haberleşmesinin alışılmış telsiz sistemlerine kıyasla çok net ve gelişmiş ses kalitesine sahip olduğunu ve  SMS özelliğini desteklediğini gördük. Bunlara ek olarak MotoTRBO  ile kurulacak olan sistemin istemin aynı zamanda telefon gibi birebir görüşme yapma imkanı verdiği bilgisini de aldık. Ayrıca kurulan sistemin ve kullanılan MotoTRBO telsizlerinin TOBB IP santraline entegre edilebilir olduğu da yine ayrıcalıklar arasında ifade edildi. Sunduğu avantajlar ve sahip olduğu üstün teknolojik özelliklerle bu projemizde Novatel Haberleşme danışmanlığında Motorola MotoTRBO serisi dijital telsiz ürünlerini kullanmaya karar verdik.”

TOBB Elektrik-Elektronik Mühendisi Yurdaer Partal, Novatel Haberleşme ile hayata geçirdikleri projeyle bina içerisinde haberleşme ağının kurularak, telefonların bile çekmediği son noktalara kadar ulaşabildiklerini ve bina işletmesinin artık daha verimli ve hızlı bir şekilde yapılabildiğinin altını çiziyor:

“Telsiz sistemi kurulmadan önce, bina içi işletme ekibiyle tüm haberleşmemizi cep telefonları üzerinden sağlıyorduk. Oysa yeni telsiz sisteminin kurulması birlikte güvenli, son teknolojiye sahip bir haberleşme sistemine kavuştuk. Buna ek olarak, MotoTRBO altyapısı ve telsizleriyle tüm ekibimiz aynı anda grup olarak haberleşebilir hale geldi. Bina içi kapsama alanının saptanması için Novatel bir ön araştırma gerçekleştirdi ve altyapı projelendirmesini maksimum kapsamayı sağlayacak şekilde yaptı. Deneyimli ekibiyle başarılı bir danışmanlık yapan Novatel Haberleşme’yle çalışmalarımızı bundan sonraki dönemde de sürdürmeyi istiyoruz.”