• Novatel Kurumsal Haberleşme Çözümleri

tceege logo

TCEEGE Konteyner Terminal İşletmeleri, Ege Gübre Sanayi A.Ş’nin %100 iştirakidir.

TCEEGE website: http://www.tceege.com.tr/

Proje

TCE EGE Liman İşletmeleri DMR Telsiz Projesi

2009 yılında İspanya kökenli TCB Grubu ve Ege Gübre şirketinin anonim şirketi olarak İzmir Aliağa’daki konteyner terminalinde operasyonlarına başlayan “TCE EGE”; çalışmalarını konteyner limanlarında geniş bir sahada yaygın bir şekilde yürütüyor. 24 saat boyunca birçok ekibin koordineli olarak görev yaptığı sahada, tüm ekiplerin kesintisiz bir haberleşme içinde olmaları, çalışmaların en önemli unsurlarından biri. TCE EGE, NOVATEL haberleşme danışmanlığında MOTOROLA ürünleriyle Dijital (Sayısal) Telsiz Haberleşme sistemi’ni kurdu; tüm ekipler arasında kesintisiz ve en güvenli haberleşmeyi sağladı.

Hizmet ve Ürünler

  • Haberleşme Sistem Entegratörlüğü
  • Motorola MOTOTRBO Serisi Ürünler

TCE EGE Liman İşletmeleri DMR Telsiz Projesi

TCE EGE, NOVATEL Haberleşme danışmanlığında MOTOROLA Ürünleriyle Dijital (Sayısal) Telsiz Haberleşme Sistemi’ni Kurdu; Tüm Ekipler Arasında Kesintisiz ve En Güvenli Haberleşmeyi Sağladı…

2009 yılında İspanya kökenli TCB Grubu ve Ege Gübre şirketinin anonim şirketi olarak İzmir Aliağa’daki konteyner terminalinde operasyonlarına başlayan “TCE EGE”; çalışmalarını konteyner limanlarında geniş bir sahada yaygın bir şekilde yürütüyor. 24 saat boyunca birçok ekibin koordineli olarak görev yaptığı sahada, tüm ekiplerin kesintisiz bir haberleşme içinde olmaları, çalışmaların en önemli unsurlarından biri.

TCE Ege, özellikle depolama alanlarında üst üste istiflenen konteynerlerin oluşturduğu yüksek metal koridorların her türlü kablosuz haberleşme için zor alanlar oluşturduğunun bilinciyle, bu yapıya uygun bir haberleşme yapısı kurmaya karar verdi. TCE Ege, Aliağa Limanı‘ndaki saha ve operasyonlarına en uygun telsiz sistemini Novatel Haberleşme danışmanlığında Motorola ürün ve çözümleriyle kurmaya karar verdi.

Telsiz Altyapısında Kesintisiz Haberleşmeyi Sağlayan Ürünler

TCE Ege Liman İşletmeleri BT Müdürü Buket Yaşar, Aliağa operasyonlarına başlamadan önce; en büyük operasyon ve şirketin merkezi de olan Barselona’da, saha haberleşmesinde hangi teknolojinin kullanılması gerektiğine dair bir çalışma yürüttüklerini ifade ediyor.

“Sistemin hayata geçirilmesiyle çok geniş bir alanda çalışan ekiplerimiz arasında kesintisiz ve güvenilir telsiz haberleşmesini sağlamış olduk. DMR teknolojisi, analog telsiz teknolojileri ile karşılaştırıldığında, aynı miktarda frekans kaynağı ile tam 2 katı haberleşme kapasitesi sunabiliyor. Açık alanda toza karşı yüksek direnç gösteren ve 1 metre derinliğe kadar su geçirmez özellikleri bulunan Motorola MOTOTRBO serisi ürünleriyle de sistemimizi en son teknolojiye sahip donanımlarla tamamlamış olduk.”
BUKET YAŞAR – BT Müdürü 
Tce Ege Liman İşletmeleri

Üstün Teknolojik Ürünler ve En Geniş Haberleşme Kapasitesi

Buket Yaşar DMR teknolojisine sahip ürünleri araştırdıklarında, Motorola tarafından sunulan MOTOTRBO serisi DMR Telsiz ürünlerinin öne çıktığını belirtiyor:

“Motorola MOTOTRBO serisi ürünlerinin IP57 koruma faktörüne sahip olması bizim için önemli bir etkendi. Çünkü bu özellik sayesinde telsizler, açık alanda toza karşı yüksek direnç gösterebiliyor. Aynı zamanda telsizlerin 1 metre derinliğe kadar su geçirmez özellikleri de bulunuyor; ki bu denizcilik sektöründe kullanılan teknolojik ürünler için oldukça önemli bir özellik.”

Ürünlerin temini ve projenin hayata geçirilmesi aşamasında Novatel Haberleşme danışmanlığına başvurduklarını belirten Buket Yaşar, projenin gerçekleştirilmesi ve sağlanan avantajlarla ilgili olaraksa şu bilgileri veriyor:

“Bu ürünlerin bize temini ve uygulanması konusunda Novatel Haberleşme ile birlikte çalıştık. Motorola MOTOTRBO ürün serisinin yetkili distribütörü olması, sistem tasarım, kurulum ve devreye alma konularındaki tecrübeli ve etkin bir teknik ekibe sahip olmaları ve frekans tahsisi ile telekomünikasyon mevzuatı konusunda sağlamış oldukları etkin danışmanlık hizmetleri bizim Novatel Haberleşmeyi tercih etmemizdeki en önemli nedenler oldu.

Novatel danışmanlığında Aliağa Liman operasyonumuzda çok kısa zamanda planlanan haberleşme altyapısını kurup devreye aldık. Zaten sistem halihazırda da hizmet vermekte. Projenin tamamlanmasıyla birlikte ekiplerimizin sayısı arttıkça kapasite artış ihtiyacımız da ortaya çıktı. Bu durum hem ek frekans kaynağı tahsisini, hem de kurulu altyapının genişletilmesini gerektiriyordu. Bu süreci de yine Novatel ile koordineli bir çalışma sayesinde çok rahat biçimde yaptık. Gerekli kapasite artışlarını ve ekipman tedariklerimizi çok kısa süre içerisinde tamamladık. Kurulan bu sistemle birlikte güvenli, kesintisiz ve geniş kapsama alanına sahip bir haberleşme yapısına kavuştuk.”

Novatel’in 25 yılı aşkın saha deneyimi ile afet ve acil durum haberleşme ihtiyaçları için gerekli olan sistem entegratörlüğü, servis ve ürün çözümleri tek çatı altında! 📡 🎯 📶